Prośba o miłosierdzie

Umarło dziecko, którego zabicia odmówił prof. Chazan. Wierzę, że Pan je już przygarnął i wynagrodził mu wszystkie cierpienia, których doświadczyło.

I tylko kiedy czytam stwierdzenia takie, jak to, pochodzące z ust pełnomocnika matki tego maleństwa, że „to dziecko nie powinno sie urodzić”, mam gęsią skórkę.

Możecie ze mnie kpić czy uważać za nawiedzoną, ale słyszę w tych stwierdzeniach głos Złego. Ci ludzie nie wiedzą, co mówią, nie zdają sobie sprawy z duchowej ciemności, która przebija z ich słów. A nade wszystko nie widza, jak świetnie ich słowa mieszczą się w sposobie myślenia zabójców wszystkich epok.

I co najgorsze, pan Dubieniecki mówiąc to, co powiedział, tak naprawdę uderza w swoją klientkę – w końcu to dziecko poczęło się, bo jego rodzice się uparli, że będą je mieli za wszelką cenę. Ceną okazało się życie i zdrowie maleństwa. Oraz koszt procedury in vitro, w której się poczęło. Kto wie, może trzeba było jednak pokazać jego zdjęcia w TVN i powiedzieć, że w klinikach wspomaganego rozrodu poczynają się także tak chore dzieci i to częściej niż naturalnie.

Teraz zostaje tylko modlitwa. Nie jako atak. Jako pełna żarliwości prośba do Pana, by był dla nas miłosierny. Dla nas wszystkich.

6 myśli nt. „Prośba o miłosierdzie

  1. Chodzi mi w związku z tą sytuacją po głowie biblijna Estera. Mam takie poczucie, że powinniśmy wszyscy powiedzieć „zgrzeszyliśmy” i błagać o wybaczenie. Bo wszyscy wiemy, co się stało… i dzieje cały czas, i wszyscy poniesiemy konsekwencje. (Est 4, 7 nn)

  2. jesteś „nawiedzona” bo rozpoznajesz działanie szatana? nie sądzę…zazwyczaj akurat to każdy widzi – zwłaszcza u innych, w sobie jakoś mniej, w tym problem. – belki i źdźbła…ale in vitro, aborcja, gmeranie w genach, etc. to są już całe struktury zła, w które uwikłany zostaje człowiek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s