o mnie

m_IGP2343Witaj!

Z wykształcenia jestem historykiem i teologiem. Obecnie pracuję jako wolny strzelec, choć jestem na stałe związana jako redaktor z Wydawnictwem Benedyktynów Tyniec a jako publicystka z portalem aleteia.pl.

Jestem też autorką książek, głównie biografii świętych, ale jest tez nieco o duchowości świeckich. Można je znaleźć w zakładce Wydało mi się.

Co mnie interesuje?

Zawodowo:
– duchowość, szczególnie dominikańska 
– Kościół a zwłaszcza święci – w nich widać go najlepiej
– antropologia chrześcijańska, przede wszystkim teologia ciała
– historia nowożytna
– bioetyka (eutanazja, in vitro, naprotechnologia, aborcja)

Dla przyjemności:
– Tatry 
– kino (Ridley Scott, sci-fi, obyczajówki, czasem coś ambitniejszego)
– teatr (w prawie każdej odsłonie)
– książki (klasyka romansu, czyli Jane Auste, Elisabeth Gaskell, siostry Bronte etc., eseje, sci-fi oraz fantasy, zwłaszcza w wykonaniu Klubu Inklingów, Chmielewską też nie pogardzę).

Kontakt: e.wiater(et)gmail.com

autor zdjęcia: Anna Chojowska-Szymańska, http://fotorodzinne.pl/

45 myśli nt. „o mnie

 1. ostatnio czytałam jej „Traktat o odchudzaniu”, myślałam, że skonam ze śmiechu :]
  Zwłaszcza po fragmencie bardzo niepoprawnym politycznie, gdzie przejeżdża po homoseksualistach :))) Wyraziła moje zdanie :)))

 2. Należy jeszcze dodać, że Pani Redaktor lubi także podczytywać literaturę fantastyczną: jest fanką „Diuny” Franka Herberta, ale nie pogardzi też Harry Potterem 😀 Kiedyś udzielała się na takim jednym sympatycznym forum o fantastycznych książkach i była nawet ekspertem od spraw teologicznych, ale ostatnio jakoś omija ZBibliotekę… 😉

 3. ZBooki, ale za to jakie inteligentne i oczytane 😀 Oczywiście, ja też tam jestem 😀
  A tak wracając ad rem, to po obronie, mam nadzieję, wrócisz do nas?

 4. ZBooki i ŚFiRy czekają, a Pani Redaktor Naczelnej jak nie było tak nie ma.
  Mimo Solennych obietnic. 😉

  A jest na co czekać !
  Udało mi się kiedyś wziąć udział w niezapomnianej dyskusji – i wyjść z niej żywcem, mimo poruszania baardzo szczegółowych kwestii 😉

  Pozdrawiam !

 5. Wyczuwam subtelną mishkową nutke w tym zaproszeniu… ;> A zaglądałam ostatnio, tyle, ze długośc i szczegółowośc dyskuzji mnie rozłozyła 🙂

 6. Tym razem poczuwam się do odpowiedzialności, żeby mnie zasługi nie ominęły 😀 Zarówno na bibliotece, jak i na elowym blogu 😛

 7. Dziękuję. Będę bywać. Na razie muszę pobuszować po Twoim blogu , bo podczas pierwszej wizyty nie wszystkie notki przeczytałam – prawdę mówiąc przejrzałam je bardzo pobieżnie.

 8. Trafiłam na Twojego bloga przypadkiem a spędziłam na czytaniu go godzinę:) i pewnie będę od dzisiaj śledzić! Zostawiam uśmiechnięte pozdrowienia:) do zobaczenia w tzw realu. No i nie podejrzewałam Cię nigdy o czytanie Chmielewskiej;)

 9. Jakie piękne zdjęcie 😀 Zwłaszcza, że widać na nim manus Mishkae i to w rękawiczce 😀
  A całość jest podlana sosem dialogu międzyreligijnego, bo rzeczona Pani Red. Nacz. siedzi na pomniku na placu dawnego getta żydowskiego w Krakowie.
  To tyle, jeśli chodzi o zdradzanie tajemnic 😀

 10. Ponieważ ani w blogu ani w Wydawnictwie nie sposób znaleźć adresu e-mail do Pani Redaktor – poświęciłem niemal godzinę na poszukiwania w wyszukiwarce Google i… poddaję się. Bardzo proszę o kontakt : admin@podcasts.pl – mam ciekawy temat do ew. współpracy.
  Pozdrawiam

 11. Staje się tu u Ciebie częstym gościem, bo urzeka mnie Twój blog. Sama jesteś niezwykle obdarowana, masz talent, łatwość wyrażania myśli, lekkie pióro, a to, co piszesz jest głębokie i niebanalne. Ciesze się, że kiedyś tu trafiłem. Życzę dalszego rozkwitu twórczego i nie tylko…

  • Wolno 🙂 eSPe zmieniło redaktora naczelnego – obecnie prowadzi je p. Urszula Pękala. Moja zmiana pracy nie wynikała z dramatycznych przejść w poprzedniej, tylko z chęci zmiany i lepszej oferty, jaką mi zaproponowano.

 12. Bardzo wartościowy, mądry blog 🙂 pozdrawiam i zaczynam się wgłębiać , a przyprowadziła mnie tu Filotea :), wiec na pewno warto, pozdrawiam.

 13. Super Pani pisze. Świetna recenzja spektaklu i nie tylko! Poza tym podziwiam Pani wiedzę humanistyczną, umiejętność trafiania z nią do ludzi i wpływania pozytywnego na nich. I to że jest Pani taka jak powinien być teolog czyli jednocześnie skupiona, ale i bardzo żywiołowa. Jest moc!

 14. Pingback: Spotkanie dominikańskich braci zakonnych – Info.dominikanie.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s