Autopromocja (czyli wydało mi się)

Książki mojego autorstwa, zapraszam do zajrzenia między okładki 🙂

Trzydzieści esejów na temat świętych kobiet średniowiecza. Doskonała większość z nich nie mieści się w stereotypie ze świętego obrazka i dlatego warto je poznać. Wszystkie łączy, poza radykalną miłością do Boga, męstwo. We wszystkich jego formach, od heroicznej cierpliwości po heroizm męczeństwa. Kobiety, które nie potrzebowały święceń, żeby trząść Kościołem a czasem i ówczesnym światem. Nie tylko trząść, ale przede wszystkim go nawracać.

Oficjalna premiera 29 września, ale będzie można już nabyć na targach książki katolickiej w Warszawie.

Po wielu latach obecności tych rozważań na rynku postanowiłam przenieść je do nowego wydawcy i nadać im inną szatę graficzną. Zamarzyła mi się książka piękna także pod względem formy, którą przyjemnie bierze się do ręki, ale też można dać ją jako prezent.

Ze wstępu: „Metafora ludzkiej miłości może nam pomóc w zrozumieniu Bożych dróg i planów, dostrzec obecną w nich Jego miłość.
Mistrzynią w takim patrzeniu na wszystkie wydarzenia swojego życia jest Maryja. W jej osobie spotykają się aż trzy wymiary: jest dziewiczą oblubienicą Boga, jest wspaniałą matką Syna Bożego, jest wreszcie obrazem Kościoła, którego wiarę przeniosła przez ciszę Wielkiej Soboty. Będąc doskonale zjednoczona z Bogiem, może Ona zostać naszą Mistrzynią duchową i kierować naszym rozwojem tak, abyśmy kiedyś wszyscy doszli do pełnej jedności z Trójjedynym”. 

Więcej TUTAJ

pol_pm_mateusz-talbot-od-alkoholika-do-kandydata-na-oltarze-zapowiedz-1109_1

Biografia Bożego wojownika, który dzięki łasce wybił się na wolność od nałogu. Do tego w czasach, kiedy jego ojczyzna odzyskiwała niepodległość. Piękna opowieść o mocy Bożej łaski, jeśli zostaje przyjęta otwartym sercem.

Więcej TUTAJ

38183384_1985807064786593_6114572659587022848_n

Wywiad-rzeka z dominikankami z Broniszewic, które w trzy lata zebrały ponad 7 mln zł, by zbudować dom niepełnosprawnym chłopakom. Tym ostatnim groziło rozwiezienie po Polsce, co dla osób średnio- i głęboko upośledzonych jest zawsze olbrzymim szokiem. Siostry uratowały ich dom a nawet otworzyły przy nim ośrodek rewalidacyjny. Opowieść pełna cudów i niosąca nadzieję. Świetna lektura na duchowe wzmocnienie!

Książkę można nabyć tutaj: ksiazka.domchlopakow.pl

18155701_10154755050009118_1381392926_n

Dwanaścioro świętych, których droga do świętości prowadziła przez chorobę. Wspaniali świadkowie, których historia życia uczy nadziei i których można prosić o wstawiennictwo:

Małgorzata z Città di Castello, Ludwik Martin, Bernadetta Soubirous, Elżbieta od Trójcy Świętej, Brat Albert, Aniela Salawa, Matt Talbott, Elżbieta Róża Czacka, Antonietta Meo (Nennolina), Bakhita (s. Józefina), Joanna Beretta Molla, Jan Paweł II.

Więcej TUTAJ

20161020100740_wypisz_wymaluj_projekt_500

Zebrane w jednym tomie i uzupełnione o dziewięć dodatkowych biogramów opowieści o dominikańskich świętych, publikowane na przełomie 2015 i 2016 r. na portalu dominikanie.pl Książka ilustrowana rysunkami o. Tomasza Rojka OP.

Całość ma też walor użytkowy – dzięki indeksom atrybutów i świętych można ją wykorzystywać jako przewodnik pomagający na szybko rozpoznać, jakiego świętego widzimy. Jak znalazł podczas wędrówek po dominikańskich, i nie tylko, kościołach.

Więcej TUTAJ

Matka Teresa okładka

Matka Teresa zawstydza i jednocześnie fascynuje. Jeśli chcesz się nauczyć bezkompromisowej wierności raz danemu słowu i graniczącego z szaleństwem zaufania Jezusowi – poznaj ja bliżej. Na pewno odnajdziesz w niej inspirację.

Więcej TUTAJ

sw Jacek3 popr

Pierwszy polski święty znany (i to bardzo szeroko) poza granicami Polski – tam jako St. Hiacinth lub San Jacinto. Miłosierny i konsekwentny w działaniu, człowiek mądrze budujący wspólnotę i z całego serca służący Chrystusowi. Jeśli nie boicie się drogi do świętości z odrobiną szaleństwa – to patron w sam raz dla was 🙂

Nakład wyczerpany.

Karolina okładka

Sylwetka prostej i jednocześnie po Bożemu bardzo bogatej dziewczyny. Zginęła, broniąc się przed gwałtem, i jej wstawiennictwa przed Bogiem można nadal doświadczać. Mistrzyni prowadzenia do Boga i wspaniała nastolatka pełna ciepła i opiekuńczości.

Więcej TUTAJ

Lewis

Napisał „Opowieści o Narni”, spisał diabelską korespondencję i opisał rozwód ostateczny Nieba z Piekłem. A przede wszystkim napisał XX-wieczną wersję mitu o Erosie i Psyche. A do tego stracił wiarę i ją odzyskał a Bóg kształtował go delikatnie acz konsekwentnie do bólu. Fascynująca postać.

Nakład wyczerpany.

Biografia świętej Opatki, której zarówno biografia, jak i droga do katalogu uznanych przez Kościół świętych były równie fascynujące i pełne zadziwiających zakrętów. Starałam się pokazać szersze historyczne tło jej czasów i sprzedać nieco informacji na temat ówczesnego klasztornego życia.

Więcej TUTAJ

 

Współczesna parafraza klasycznego dzieła św. Franciszka Salezego o duchowości świeckich. We fragmentach jest obecna na moim blogu – książka zawiera te wpisy doredagowane i uzupełnione.

Tutaj można posłuchac spotkania promocyjnego na temat książki, które odbyło się w KIKu w Krakowie, prowadziła je Ania Łoś a w panelu uczestniczył o. Janusz Pyda OP i moja nieskromna osoba 🙂

Więcej TUTAJ

 

Tu o owocach miłości a w zasadzie o tym, jak odnaleźć zagubioną płodność i zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Ta książka to zbiór wywiadów ze specjalistami i kilka świadectw par, które leczyły się metodą napro.

Nakład wyczerpany.

 

A tu pomoc w poszukiwaniu duchowego wsparcia w staraniach o dziecko. Jest ono darem, więc trzeba czasem poszturmować o ten dar. Zadziwiające jest, jak wielu świętych jest patronami par tęskniących za zostaniem rodzicami – w tym modlitewniku wielu z nich zostało wymienionych i opisanych.

Nakład wyczerpany.

6 myśli nt. „Autopromocja (czyli wydało mi się)

  1. Różaniec z Pieśnią nad Pieśniami – polecam bardzo bardzo bardzo.
    Puściłam kilka egzemplarzy tej książeczki w świat, między ludzi. A jedna osoba, której w życiu bym o to nie podejrzewała, po zerknięciu między okładki i przeczytaniu fragmentu, zmusiła mnie do podarowania jej mojego egzemplarza.

  2. Pingback: Nasi wykładowcy: dr Elżbieta Wiater – Dominikańska Szkoła Wiary w Opolu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s