Mit stał się legendą, legenda historią a historia faktem

A mowa o śpiewniku „Niepojęta Trójco” oraz sklepiku z pamiątkami na OP krużgankach krakowskich. Dziś było oficjalne otwarcie:

20140728_125129

Jak widać, było słodko. Oraz sympatycznie (por. obrazek poniżej):

20140728_124717

To tylko część gości, większość stała po stronie tfurcy zdjęcia. Była też czarno-biała wstęga, przemowy oraz przecinanie rzeczonej przy wtórze oklasków. Nożyczki obsługiwał sam przeor, on też przemawiał po tym, jak przemówił prezes FDOL. Na zdjęciu wyszedł nieostro, ale to tylko dlatego, że fotografowi ręce drżały ze wzruszenia (chlip, chlip):

20140728_124734

A tak bardziej serio, to warto zajrzeć na krużganki, za furtę. Pracują tam dwie przemiłe panie, które obecnie zajmuja się głównie dystrybucją legendarnego śpiewnika (stąd ta moja parafraza frazy Galadrieli w tytule) „Niepojęta Trójco”, t. I. Jest to tak naprawdę prawie jak tom I i prawie robi różnicę. Jest inna oprawa graficzna, jest sporo pieśni tradycyjnych (w tym kilka do św. Jacka, mmmm…). Nie ma też kilku rzeczy, które były w białym kruku, którym teraz jest I wydanie legendy, które wbrew szerzonym mitom naprawdę istnieje (np. u mnie na półce istnieje, że się tak pochwalę 😉 ). Cudo kosztuje 69 zł, ale jeśli ktoś jeszcze załapie sie na Warsztaty Muzyki Niezwykłej, może liczyć na bardzo dużą zniżkę (więcej szczegółów tutaj).

W sklepiku poza tym można nabyć obrazki, dewocjonalia i całe mnóstwo płyt oraz książek. Przydałoby się więcej dewocjonaliów ze św. Jackiem. Zdecydowanie więcej. I chyba nie ma nic więcej, do czego mogłąbym sie przyczepić, więc jest dobrze. Ciekawe, czy kiedyś będzie tu taki ruch, jak w podobnych temu przybytkach w takiej tam Bolonii czy Sienie. Fajnie by było…

4 myśli nt. „Mit stał się legendą, legenda historią a historia faktem

  1. Piękny opis, tylko to określenie „sklepik z pamiątkami” to mi tu nie za bardzo leży.
    W mojej głowie od zawsze: „sklepik z pamiątkami” = „la badziewierija (przy okazji pozdrawiam autorkę określenia, jeśli to przeczyta 🙂 ) + cała reszta rzeczy nikomu do niczego niepotrzebnych”. A w naszym nowiutkim, cudownym DOL-owskim sklepiku badziewi i rzeczy niepotrzebnych zdecydowanie brak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s