Zachwyciła mnie twarz tej kobiety

Szlachetnie prosta. Precyzyjne, mocne linie, jakby wyrzeźbione. Ciemne, wyraziste oczy. To silna twarz, a jednocześnie budząca zaufanie. Typ człowieka, któremu lepiej nie podpaść, ale jeśli się z nim postępuje uczciwie, można na niego liczyć. Tak czytam tę twarz. I mnie zachwyca, bo jest piękna, choć klasyczność tęgo piękna jest z zupełnie innego, niż współczesny, kanonu.

Wczoraj w czytaniach też było o szlachetnej prostocie. Święty Paweł napisał do Koryntian: „Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę” (1Kor 11,3) a Jezus naukę modlitwy rozpoczął od słów: „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie” (Mt 6,7-8).

Wiele słów często jest formą milczenia. Można mówić godzinami i nie powiedzieć nic.

Można szukać rozwiązania problemu godzinami, tak naprawdę nie chcąc go znaleźć. Bo realne rozwiązanie jest dla nas niewygodne, albo chcielibyśmy wmówić Bogu i rzeczywistości nasz pomysł.

Można udawać, że się wie, kiedy w głębi serca cichutki głosik zatrzaśniętego tam dziecka bezradnie powtarza: „Nie wiem”.

A Bóg jest prosty. Doskonale prosty a my mamy przecież być doskonali jak Ojciec nasz niebieski. Wystarczy zaufać.

PS. Zdjęcie pochodzi z FotoForum gazeta.pl.

Jedna myśl nt. „Zachwyciła mnie twarz tej kobiety

  1. A propos tego, co nam wydaje się. Kiedyś znałam malżeństwo, sprawiali wrażenie pobożnego, stale biegali do kościoła, modlili się, słowo „Bóg” nie schodził z ich ust. Po latach okazało się, że za tą fasadą pięknie odmalowaną i daną ludziom do podziwiania była pleśń, która zrujnowała ich życie, grzyb, który i tak było czuć i widać. Wyłaził i był cyrk. Może zbyt starali się to ukryć a ukrywając wskazywali na to, że mają cos do ukrycia. Jakąś prawdę ukrytą przez nie-prawdę. Prawda jest prosta i spotykając ją nie ma się źadnych wątpliwości. Nic nie ukrywa, nie oznacza nic innego poza tym, czym jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s