Poniedziałkowa górka

Kolejny numer kwartalnika rozkręca się w dobrym tempie: mam już zgromadzenia chętne do prezentacji (zmartwychwstanki i chrystusowcy), tekst o DDA i ks. Grzegorz Kudlak zgodził się udzielić nam wywiadu (jupi!). Czekam na pozostałe teksty i rozglądam za świadectwami.

A numer będzie o wolności, a dokładnie wolności od nałogów. Przeróżnych, bo uzależnić można się prawie od wszystkiego – cały myk jest w takim małym, nieznaczącym pozornie mechanizmie. Ale nie napiszę jakim, bo o tym będzie w numerze 🙂 Nie chcę psuć efektu.

W każdym razie pozytywnie jest: słonecznie, złotoliściennie i nadziejowo. A jutro idę na kolejną próbę scholi chorałowej i już się cieszę na myśl o tym, że sobie pośpiewam te śmieszne czarne żuczki z gatunku neuma gregoriana 😀

Czy już wspomniałam, że lubię jesień? 😉

8 myśli nt. „Poniedziałkowa górka

  1. Czego potrzeba żeby w małej miejscowości stworzyć chór gregoriański? Ja też chcę (kcem) śpiewać te ‚żuczki’! Wiele razy uczestniczyłam we wspólnotowym śpiewie w językach i jest to cudowne doświadczenie jedności, a Duch Święty jest genialnym dyrygentem :). Chorał gregoriański, który się wszak wywodzi z glosolalii, to przedsionek nieba. Tak jak muzyka Bacha, ne s’pas?
    A propos jesieni: kocham piosenkę Twojej imienniczki, Elżbiety Adamiak ‚Jesienna zaduma’.

    • Można zacząć śpiewanie „żuczków” od nabycia bądź znalezienia w sieci nagrań utworów gregoriańskich, kupić drugi tom śpiewnika dominikańskiego (wieść głosi, że tam będzie dużo chorału) i ćwiczyć prywatnie 🙂
      Do założenia scholi potrzebny jest ktoś, kto ma wykształcenie muzyczne lub przynajmniej długo śpiewa, oraz chętni do śpiewania 😉 może akurat uda ci się kogoś znaleźć!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s