PS do zdrady

Wiera słusznie zwróciła uwagę pod poprzednim wpisem, że może on u księży z gatunku „bojącychsię” wzmocnić lęk przed kobietami. Zwłaszcza wolnymi.

Otóż jest na to metoda. Z wieloletniej obserwacji moich rodzonych braci oraz „adoptowanych” wynika, że mężczyźni posiadają w mózgu przełącznik oraz całą paletę funkcji, na jakie mogą się przełączyć. Funkcja „dom”, „praca”, „mamusia”, „rozmowa służbowa”, „uprzejme przyjęcie kffiatków/prezentu”, „żona”, „ciekły azot” (wśród mniej delikatnych lub w męskim gronie nazywa się ona „sp…alaj dziadu”), etc. Zawsze mnie fascynowało, że moi bracia po włączeniu konkretnej funkcji nie byli w stanie realizować nawet części zakresu innej. Centralnie nie ta część oprogramowania. Są też funkcje na które przełączenie niestety dokonuje się samoczynnie: „jeść”, „spać”, „przedłużać gatunek”, „nothing box”.

I cała sztuka polega na tym, żeby w towarzystwie penitentki włączyć funkcję służbową. I nie dać się z tej funkcji przełączyć. A jeśli system zbyt często samoczynnie przerzuca na funkcję „przedłużać gatunek”, to trzeba zdecydowanie doradzić penitentce innego spowiednika. A czasem samemu pomyśleć o stałym spowiedniku z dużym doświadczeniem.

I tyle.

Proszę mi wierzyć, naprawdę większość penitentek szuka duchowego prowadzenia a nie ersatza mężczyzny, jak to kiedyś ujął o. Zięba.

2 myśli nt. „PS do zdrady

  1. Jak ktos szuka okazji do grzechu to zawsze cos znajdzie. Problem polega na tym co rozumiemy jako grzech. To, że ludzie łączą się w pary i żyją razem nie jest grzechem. Mamy prawo do tego. Tylko muszą zostac spełnione pewne warunki. A jeżeli kapłan zrezygnowal z tej wersji życia to niech siedzi na d… i nie udaje, ze jest kawalerem do wzięcia. Grzechem jest kłamstwo. Jak chce odejsc niech idzie i da sobie spokój z powolaniem. Ale niech nie oszukuje i niech nie zgadza się na klamstwo. To proste.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s