Czytania przed wezwaniem taksówki

Znów wyjazd. Dziś Warszawa, jutro przez Konin,na Tertion w Skorzęcinie, we wtorek Radio Kraków. Mam stresa. A dziś w pierwszym czytaniu Paweł pisze do Tymoteusza:

„(…) przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez włożenie moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga! On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami.” (2 Tym 1, 2-3)

Wszystko ma być zakorzenione w Panu, wszystko jest w Nim zakorzenione – Bóg ma być zawsze pierwszy, jak to rewelacyjnie przypomniał o. Gołaski na rekolekcjach z chorałem gregoriańskim.To nie nasze czyny, świętość czy (pseudo)mistycyzm o czymkolwiek decydują, ale On: Duch mocy, miłości i trzeźwego myślenia. Trza dac się ponieść 🙂

5 myśli nt. „Czytania przed wezwaniem taksówki

 1. Łatwo mówić: „daj się ponieść” ale nie bardzo wiadomo jak się dać ponieść Duchowi. Z trzeźwym myśleniem jest najtrudniej zwłaszcza człowiekowi nietrzeźwemu, upojonemu miłością własną.

 2. Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu nie ma szarości i cieni, tak jest.To nasza siła w przeciwnościach,ale także i moc,która jest motorem naszego działania.Dobrze jest,kiedy tą wiarą jest się z kim dzielić.
  Życzę dobrego czasu w tych podróżach.

 3. Nie ma szarosci? Prawe sumienie ksztaltuje sie wtedy, gdy czlowiek nieustannie radzi sie Ducha. Wtedy Bog jest przed nami gdy postepujemy zgodnie z sumieniem. Ale bywa tez tak, ze prawda staje sie znienawidzonym tyranem i wcale nie chcemy jej sluchac. Lepiej unikac tych, ktorzy zawsze sa pewni a trzymac z tymi, ktorzy stale pytaja.

 4. Duch święty jest miłością,pokazuje miłość Ojca do Syna i Syna do Ojca.
  Nasze sumienie to nie tylko nasze myśli,to także jacy jesteśmy względem Boga i drugiego człowieka.Jeżeli te relacje są na odpowiednim miejscu nie mamy czego się obawiać,tym bardziej prawdy,bo jesteśmy w niej wolni.
  Wiara to nie ograniczenia,wiara to miłość.
  Pytać i szukać należy zawsze-jesteśmy tylko ludźmi,a więc ,,to wiem,że nic nie wiem..,,
  Pytania zadaje się przeważnie temu, który według nas jest bardziej pewny swojej wiedzy i ją posiada.
  Szarość to kolor pomiędzy bielą a czernią.Lubię pytać,tak jak wolę iść w stronę jasności,bo wtedy więcej widzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s