Było, będzie

Wiem, wiem, powinnam napisać o smutku, skupieniu, przejęciu tragedią. Ale pisząc to – skłamałabym, a mamusia mnie uczyła, że trzeba mówić prawdę.

Bo z punktu widzenia niedzielnego obserwatora, to miasto wypełnił klimat pikniku. Ale pikniku przeniesionego żywcem z XIX wieku: puste ulice bez parkujących na każdym skrawku wolnego miejsca samochodów, cisza nad miastem, bo poza ptakami prawie nic nie latało, słońce i prohibicja. Na ławkach na rozkwitających Plantach siedzący harcerze i ratownicy, wyciągnięty w cieniu pies z czerwoną koszulką medyków ma grzbiecie i spokój. Jedyne miejsce, gdzie pojawiały się spięcia, to były wąskie gardła, przez które policjanci wpuszczali ludzi na Stare Miasto. Głównie te pod dominikanami – trzeba było widzieć tę rozpacz w oczach fanów Kłoczowej Dwunastki szturmujących służby mundurowe… 🙂

Miasto jakby cofnęło się do maja 1935 roku, do pogrzebu Piłsudskiego. Ulice wyglądały bardzo podobnie do ówczesnych, tylko były kolorowe, nie w sepii. Kraków przygotował się odpowiednio, odegrał przeznaczoną sobie rolę bez zbytniej przesady i  dziś znów zanurzył się w chmurach i rozwijającej się zieleni. Nie było protestów, histerii – było jakoś tak prawdziwie. Pięknie, dostojnie, bez zadęcia.

A teraz powrót do normalnego trybu i w związku z tym mam dla Was zaproszenie 🙂 Jeśli ktoś byłby przez przypadek w przyszły poniedziałek w Poznaniu i miał czas, niech czuje się zaproszony na konferencję pt. „Teologia ciała”, która jest podsumowaniem rocznego seminarium, które miałam przyjemność prowadzić. Zapowiada się ciekawie i z pewnością twórczo 🙂

A tutaj plakacik:

Więcej informacji TUTAJ

7 myśli nt. „Było, będzie

    • Dziękuję 🙂 Trochę się stresuję, bo będę analizować pisma Jana Pawła II w obecności Pani Wandy Półtawskiej, a ona przecież miała swój udział w tworzeniu teologii ciała.

  1. >> Kraków odegrał rolę przeznaczoną Sobie <<
    Jeszcze zeby bylo wiadomo kto miastu przeznaczył taka role, bo teraz jakos nikt sie nie chce przyznac.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s