Dlaczego Krzyż?

Żeby ci, którzy cierpią, mogli odnaleźć sens swojego bólu. A ci, których odrzucono, mogli zostać przyjęci. Fałszywie oskarżeni mogli odnaleźć sprawiedliwość, a prowokowani – siłę do zachowania pokoju serca.

Bóg wybrał krzyż, żeby nam było łatwiej zrozumieć, że Jego miłość nikogo nie wyklucza – nawet zamożni i życiowo ustawieni są potrzebni, aby Jego ciało nie spoczęło w zbiorowej mogile, ale owinięte w całun i wonności zostało złożone w osobnym grobie. Aby Jego zmartwychwstanie miało swoich niemych świadków: płótna, kamień, grób.

Każdy z nas może w tej historii odnaleźć siebie, każdy z nas w swoim życiu przepracowuje tę historię. Tak wypełniają się Pisma.

Jeśli w naszym życiu przychodzi czas Wielkiego Piątku, krzyż jest gwarancją Nocy Paschalnej. To ćwiczenie z pamięci; zwłaszcza wtedy, kiedy Wielka Sobota niemiłosiernie się przeciąga… Ale zawsze w końcu nadchodzi ta noc całkowicie inna od pozostałych nocy. Ostatnia noc świata, początek wieczności.

4 myśli nt. „Dlaczego Krzyż?

  1. I to wiele razy przepracowuje. Dla mnie każde Triduum jest inne, za każdym razem jest to zupełnie inna historia, w zależności od momentu życia, w jakim się znajduję.

  2. Dziękuję Ci za tę notkę, a szczególnie za dwie refleksje:
    1)Bóg wybrał krzyż, żeby nam było łatwiej zrozumieć, że Jego miłość nikogo nie wyklucza – nawet zamożni i życiowo ustawieni są potrzebni, aby Jego ciało nie spoczęło w zbiorowej mogile, ale owinięte w całun i wonności zostało złożone w osobnym grobie.
    2)Jeśli w naszym życiu przychodzi czas Wielkiego Piątku, krzyż jest gwarancją Nocy Paschalnej.
    ***
    Życzę Tobie i Twoim bliskim dużo Dobra, takiego na codzień i od Świeta i otwartości na miłość Pana…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s