Zamykawszy wątek damsko-męski

Myśle, że ważne jest jeszcze jedno dopowiedzenie. To, że mężczyzna pragnie kobiety a kobieta jest zafascynowana mężczyzną, to jest fajna rzecz – spotkanie tych dwóch zjawisk może prowadzić do dobra, czasem nawet świętości. I bynajmniej nie takiej , która miał na myśli twórca stwierdzenia: „Nakrótsza droga do świętości prowadzi przez ślub z męczennicą.”

Bo w tym przypadku linia podziału nie przebiega w sferze „co”, ale „jak”. To spotkanie pragnienia i fascynacji to zaledwie początek, wykopki pod fundament relacji, w których przecież mieszkać się nie da. Obecnie spotykam mnóstwo ludzi, którzy takich wykopków dokonali już setki a przynajmniej dziesiątki, ale na żadnym z nich nie stanęło nic konkretnego. Dobra, czasem jakaś prowizoryczna szopa na terenie budowy. I ci ludzie, co według mnie jest bardzo istotne, nie są szczęśliwi.

Skąd wiem?

Jesli ktoś, żeby poczuć jaki jest szczęśliwy, potrzebuje codziennie wypic minimum lampkę wina, wciągnąć kreskę, zapalić jointa, zapracowywać się do upadu lub (tu można wstawić dowonie wybrane uzależnienie) to znaczy, że to jego szczęście siakieś szemrane jest. Brak w nim pokoju, jest za to chaos i nieustanna zadyszka ucieczki przed sobą samym. Zakochanie jest zawsze wielką szansą na wejście w głab siebie, sięgnięcie do ukrytego w sobie dobra, ale można też tę szansę zmarnować myląc miłość z gimnastyką.

Cytując Leca: 

Przywarli do siebie tak blisko, że nie było już miejsca na żadne uczucia.

Jedna myśl nt. „Zamykawszy wątek damsko-męski

  1. myślę, że w świetle wiary to dopowiedzenie jest osnową wątku:), perspektywa czy trop Eden zapośredniczony jest w zranieniu – błędzie, może dla własnego myślenia warto odrysować pozytywną perspektywę zorientowaną na to, o co Warto się Starać, by kochać bez lęku
    Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s