Postem go, postem!

Przygotowuję właśnie program i materiały na seminarium naukowe o teologii ciała organizowane przez Instytut Tertio Millenio, oddział w Poznaniu. Snując się po stronach w sieci w poszukiwaniu stron, które mogłabym polecić moim przyszłym studentom, trafiłam na stronkę pod tajemniczym tytułem: e5 men.

Ewidentnie stronka adresowana do panów (men w tytule zobowiązuje 🙂 ), ale e5? Wczytałam się w treść i ległam pod wrażeniem: otóż na tej stronie rejestrują się mężczyźni, głównie mężowie, którzy… poszczą raz w miesiącu (o chlebie i wodzie!) w intencji swoich żon. Mogą tam zapisać się też mężczyźni, którzy są na etapie narzeczeństwa lub zakochania, oraz kapłani, którzy chcą pościć w intencji swoich sióstr, matek lub znanych sobie konsekrowanych kobiet.

Inspiracją do tego pomysłu jest fragment z Listu do Efezjan, z 5 rozdziału, werset 25: „Mężowie, kochajcie swoje żony, bo i Chrystus umiłował Eklezję i wydał za nią samego siebie.”

Jest zaproszenie do ofiarowanie części siebie w intencji swojej ukochanej. Rzecz prosta, banalna a jednak wymagająca.

Na stronie jest możliwość wstąpienia do Sił Specjalnych – grupy mężczyzn, którzy poszczą częściej i w intencjach innych kobiet niż te im znane: tych, które są ofiarami gwałtów, prostytutki, kobiety po aborcji lub zaangażowane w przemysł aborcyjny, byłych dziewczyn (!), zwłaszcza, jeśli taki pan czuje, że skrzywdził swoją eks. I tak dalej, i tym podobnie.

Jest tam także kilka świadectw, m.in. dotyczących uratowania małżeństwa od rozwodu czy wyjścia osoby poszczącej z uzależnienia od pornografii i masturbacji.

Cóż, pewne metody nigdy się nie dezaktualizują, nawet jeżeli wydają się na pierwszy rzut oka zbyt tradsowskie i „opresywne” 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s