Słowo to potęga

Ciągle nie mogę się otrząsnąć po tym, co usłyszałam od jednego z moich znajomych kilka dni temu. Powiedział mi, że poukładał sobie relacje z ludźmi, ale jest jedna osoba, ktorą gdyby spotkał naulicy, to by ja pobił. A dokładnie wtłukł jej. Chodzi o ks. Jacka Prusaka SJ – popełnił on swego czasu artykuł, którego lektura o mały włos nie zdemolowała całkowicie terapii mojego znajomego. Przeczytał w nim, że jego szanse na wyleczenie są prawie żadne i powinien sobie darować. Na szczęście znajomy miał mądrego i konsekwentnego duchowego mistrza, który postawił go do pionu i pomógł wytrwać w leczeniu.Które zakończyło się zresztą sukcesem.

Słowo ma potężną moc: moc destrukcji i moc tworzenia światów. Bo każda dusza to osobny, niepowtarzalny świat. I trzeba bardzo uważać, co się pisze i mówi, zwłaszcza jeśli ma się w stopce kształcenie na iluś tam „universities” i „academies”. Oraz dr przed nazwiskiem, że tak samej sobie przypomnę.

 

4 myśli nt. „Słowo to potęga

  1. 1. Te wszystkie Universities i Academies znaczą bardzo niewiele – jeżeli chodzi o to, co słowa „profesora” zrobią z czyjąś duszą. Bo to zależy od miłości i mądrości, a współczesna Akademia nie musi być już miejscem umiłowania mądrości (vide „The Abolition of Man” Lewisa).
    2. Mimo to, z powyższego mało kto sobie zdaje sprawę, a więc wpływ tych słów przed nazwiskiem jest ogromny. Ludzie naprawdę żyją w świecie, w którym, jeżeli ktoś jest profesorem, to musi być mądry i musi mieć rację.
    3. Takie notki jak ta trzeba publikować wszędzie, gdzie tylko można, bo może tylko one mogą obronić przed mędrcami mamlącymi pod nosem „Nie dasz rady”…

    • Wszystko w porządku, jaqb 😉 To było inspirujące także do mojego własnego rachunku sumienia. Zresztą jak widać po wpisie Jacka nie jesteś odosobniony w swoich odczuciach 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s