Czas dzieci?

Nie, nie bedzie o potrzebie wspierania rodzin wielodzietnych czy NPR 🙂 Nie będzie też reklamy firm lub wydawnictw dziecięcych.

Będzie o tym, co od pewnego czasu jest trendy w drodze do świętości. Bo proszę spojrzeć:

– końcówka XIX w.: Mała Tereska od Dzieciątka Jezus i dzieciętwo Boże

– poczatek XX w.: Mała Miriam Arabka w Betlejem

– lata 30-te XXw.: Nennolina

– 2007: 11-letnia Gloria Strauss nawracająca swoim świadectwem tysiące ludzi (http://loolek.org/?sec=artykuly&act=pokazArt&id=5634&kat=859)

Dziecięctwo jest trendy, kochani moi! Czyżbyśmy dożyli czasów kiedy to usta dzieci i niemowląt oddają Bogu chwałę, a wkrótce nawet kamienie wołać będą? W każdym razie, jesli komus z Was marzy się świętość, polecam dziecięce uznanie własnej zależności i ufność Bogu. Sądząc po powyższych przykładach – bardzo efektywne 🙂

9 myśli nt. „Czas dzieci?

  1. No właśnie to niezły argument „za” chrześcijaństwem. Bo przecież żeby zrozumieć, pojąć, to trzeba dorosnąć i dojrzeć. A tu nagle dzieci stają się świadkami wspaniałości stwórcy. Czyli coś w tym musi być.

    Ale mnie to i tak nie przekonuje.

    • Oprócz idei mamy do zaproponowania jeszcze wiele innych rzeczy: postawy, wrażliwość na wartości, metody samorozwoju, naukę wchodzenia w relacje. Można coś wybrać 😉

  2. A co bedzie z tymi kobietami, które łączą w sobie enfant terrible z famme fatale? Takie zapewne nie wejda do Krolestwa Bozego.
    Mysle,ze poczucie sie dzieckiem Bozym, czystym, niewinnym, zaleznym od Boga we wszystkim („byc jak dziecko”) jest łaską poznania Boga i Jego miłości bezwarunkowej, milosci, ktorej mozna zaufac, oddac się, powierzyć swoje istnienie Temu, ktory daje nam zycie, swoje istnienie, by nas kochac ta miloscia, ktora Bog (3-in-1)kocha siebie. Gdy czlowiek to zarozumie przestaje byc terrible i fatale…

    • Tak, to widać wyraźnie po Nennolinie i innych chorych dzieciach ze szpitali (tak opowiadał ks. Szczepaniak, kapelan z Prokocimia). Nie wiem, na czym ten fenomen polega, trzeba by się temu przyjrzeć bliżej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s