Pa, pa, urlopie

Czas byczenia się do godzin południowych oraz bezproduktywnie-konstruktywnego gapienia się przez okno dziś właśnie się kończy. Uczcijmy go dwiema linijkami ciszy:

A od jutra kołowrotek: jesienny numer kwartalnika, książka Finchera (Piesiewicza mi przyślij, ale migiem!!! 🙂 ), akcja promocyjna kwartalnika i inne takie drobne rzeczy. No i warsztaty dziennikarskie, które mam prowadzić dla młodzieży pijarskiej na ich dorocznym spotkaniu. Siedzę właśnie nad ich programem, do którego specjalnie odświeżyłam notatki z wykładów z dziennikarstwa. Ech, jakie stare dzieje… I te ślady znudzenia wykładem w postaci obfitej ikonografii na marginesach… Ciekawe, że jedynie na wykładach, na których omawiane były dokumenty Kościoła na temat mediów – siakaś taka anarchistyczna chyba jestem 😀

4 myśli nt. „Pa, pa, urlopie

 1. Witaj Ewiater et Maurycy:-)
  Rzeczy nigdy nie są takie, jak się wydają być. Tego się trzymam od wielu lat i nigdy si en ty podejściu nei zawiodłem.
  Natomiast stawiane pytania – często dość prowokacyjne – pozwalają odkryć prawdziwą naturę myśli tych, kórzy starają się nań odpowiedzieć.
  Teologia ma to do siebie, że często ejj adeptów doprowadza do zaprzeczenia realności rzeczywistości, o kórej naucza (vide: Tomasz Węcławski). Myślę, że nie jest grzechem pytać i mieć wątpliwości. Grzechem jest unikać szukania odpowiedzi.

  • Zgadzam się z twoim podejściem, Sadoq. Dodalabym tylko: grzechem jest unikać szukania odpowiedzi a jak już się je znajdzie – nie przyjmowanie ich. Warto stawiać pytania, warto prowokować, ale jeśli nie prowadzi to do przyjęcia odpowiedzi, to jest zwykłym biciem piany; debat dla debaty.
   Akurat twoje pytania o Eucharystię są jak najbardziej ok wg mnie, stwierdzenie o debacie dla debaty jest ogólne, nie do tej sytuacji.

   Pozdrawiam:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s